meble na wymiar czy gotowe zdjęcie.png

Meble na wymiar czy gotowe?

Author: Posted:

Czy warto wybierać meble wykonywane na wymiar czy lepiej postawić na gotowe propozycje? 

Projektowanie oraz aranżowanie własnego mieszkania może być niesamowitą przygodą, gdzie stajemy przed ogromnym wyborem różnego rodzaju rozwiązań i możemy wybrać dokładnie to, co w pełni odpowiada naszym potrzebom. Nikt nie zna nas lepiej niż my sami, jeśli więc mamy sprecyzowany gust i przemyślaną koncepcję wnętrza- nie pozostaje nam nic innego jak ją zrealizować. 

Podczas aranżowania wnętrz jednym z ważniejszych etapów jest wybór odpowiednich mebli. Ich styl, charakter, jakość wykonania- wszystkie te aspekty będą bardzo mocno wpływały na to, jaki finalnie efekt uzyskamy. Dlatego też wielu inwestorów zastanawia się, jakie meble wybrać, z czego powinny być wykonane, czy powinny to być meble na wymiar czy gotowe, dostępne od ręki propozycje. W końcu- są to też takie elementy wyposażenia, których nie wymienia się aż tak często. Mając wiele doświadczenia z meblami, ich tworzeniem i ich sprzedażą- podpowiadamy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. 

Ogromne zalety mebli wykonywanych na zamówienie 

Bez wątpienia, właściwie oczywistą kwestią jest to, że produkowane masowo, gotowe zestawy mebli, w które można się zaopatrzyć nawet bezpośrednio w markecie będą za pewne tańsze, jak i możliwe do ustawienia we wnętrzu niemalże od razu. Bardzo często jednak ich jakość i wygląd mogą pozostawiać wiele do życzenia, nie mówiąc już o tym, że przecież każdy z nas ma inne poczucie estetyki, a więc to, co podoba się wszystkim niekoniecznie musi się podobać nam. Możemy mieć do czynienia z materiałami niższej jakości, jakie zostały użyte do wykonania takich gotowych propozycji mebli do kuchni czy nawet całych kolekcji mebli systemowych. 

Dlatego też w praktyce można wysunąć bardzo wiele sensownych argumentów, które skłonią nas do wyboru mebli wykonywanych na zamówienie. Są one następujące: 

  • Meble na wymiar są najczęściej wykonywane z dużą dbałością o detale i precyzją. Nie ma konieczności produkowania ich masowo, na dużą skalę i to w jak najbardziej opłacalny sposób kosztem ich jakości. Są produktem w dużej mierze unikalnym, a ich projekt jest oryginalny. Po takich meblach możemy się spodziewać czegoś więcej i faktycznie mogą być one określane jako meble premium. Tym samym, mogą też być znacznie bardziej dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, co jest bardzo ważne. Nie kupujemy więc „pierwszej lepszej” witrynki, a raczej poszukujemy tej idealnej, a następnie mamy możliwość zamówienia jej w dokładnie takim rozmiarze, jaki jest nam potrzebny i najbardziej dopasowany do naszego mieszkania. To stwarza bardzo duże pole do popisu w kwestii aranżacji wnętrz. 
  • Meble na wymiar są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy dysponujemy trudną do zaaranżowania przestrzenią. Może to być spowodowane niewielkim metrażem pomieszczenia, niestandardowym ułożeniem lub kształtem okien czy też koniecznością radzenia sobie ze ściętymi ścianami na poddaszach. W takim przypadku możemy dobrze zagospodarować każdą wolną przestrzeń, jaka dysponujemy dopasowując do niej meble pod kątem ich rozmiarów. 
  • Dzięki możliwości wykonania mebli na wymiar można w znacznym stopniu podnieść ich funkcjonalność, a co za tym idzie- zadowolenie płynące z ich zakupu. 
  • Meble na wymiar można personalizować co sprawia, że na swój sposób są niepowtarzalne. Podczas ich zamawiania można uwzględnić naprawdę wszystkie posiadane przez domowników potrzeby, czego nie można uzyskać w przypadku mebli gotowych, które są dostępne od ręki. 

Jak więc widać- meble wykonywane na wymiar to dobre rozwiązanie w bardzo wielu sytuacjach. Wszystko zależy jednak od budżetu jakim dysponujemy, czasem, jaki możemy przeznaczyć na urządzenie wnętrza oraz od indywidualnych preferencji inwestorów.