jak urządzić poddasze z pomysłem.jpg

Jak urządzić poddasze z pomysłem? Praktyczne wskazówki

Author: Posted:

Poddasze może stać się przytulną sypialnią, pokojem dziecka albo garderobą. Wystarczy tylko zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą Ci uzyskać należyty komfort i maksymalnie wykorzystać potencjał tego pomieszczenia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci urządzić poddasze z pomysłem!

Jakie pomieszczenie zaaranżować na poddaszu?

Zacznijmy od wnętrz, jakie można zaaranżować na poddaszu. Możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone, a my proponujemy trzy rozwiązania.

1. Sypialnia na poddaszu

To bardzo chętnie wybierana opcja – sypialnia na poddaszu zapewni tak pożądaną ciszę i spokój, dając możliwość efektywnego wypoczynku. Jeżeli jednak chcesz uzyskać maksymalny komfort, zwróć uwagę na kilka kwestii:

·     - ustawienie łóżka – jeżeli skosy na poddaszu uniemożliwiają Ci jego umieszczenie pod ścianą, możesz zdecydować się na przestrzeń pod oknem, które zapewni dostęp do naturalnego światła;

·        - wydzielenie sypialni – np. za pomocą antresoli, dzięki której zyskasz dodatkową przestrzeń do zaaranżowania małego gabinetu czy garderoby;

·        - dekoracje – tutaj polecamy odpowiednie wykorzystanie skosu, na którym można umieścić efektowną tapetę albo fototapetę;

·         komfort cieplny – latem na poddaszu może być bardzo ciepło, dlatego warto rozwiązać ten problem, inwestując np. w przenośny klimatyzator.

2. Pokój dziecka na poddaszu

Jeżeli chcesz zadbać o komfort swojej latorośli, aranżacja pokoju dziecięcego na poddaszu to świetny pomysł. Stanie się on azylem bezpieczeństwa dla dziecka lub nastolatka.

Jak zaaranżować taki pokój efektywnie? Polecamy ustawienie biurka pod oknem, a pozostałych mebli pod ścianami – tak, aby centrum poddasza mogło służyć dziecku za miejsce do zabawy. Na skosie idealnie sprawdzi się fototapeta dostosowana do zainteresowań dziecka. Również w tym przypadku nie zapomnij o klimatyzacji, a także trwałych meblach – najlepiej dębowych, brzozowych lub sosnowych.

3. Garderoba na poddaszu

Poddasze może stanowić doskonałe miejsce do stworzenia przestrzeni na ubrania domowników, co pozwoli zaoszczędzić mnóstwo miejsca w innych wnętrzach. Jednak ze względu na charakterystykę poddasza i znajdujące się w nim skosy, warto w tym wypadku postawić na meble tworzone na wymiar, które idealnie wpasują się w dostępną przestrzeń.

Jeżeli poddasze nie jest zbyt wysokie, możesz zdecydować się na kilka połączonych ze sobą komód albo powiesić na ścianach zamykane szafki.

Jak zagospodarować skosy na poddaszu?

Kluczem do efektywnego i pomysłowego zaaranżowania poddasza jest odpowiednie wykorzystanie skosów. Polecanym rozwiązaniem jest umieszczanie pod nimi mebli, w tym niskich szafek, kanapy czy foteli.

Aby Twoje pomieszczenie zyskało na estetyce i komforcie, na skosie możesz zamontować tapetę lub plakat w ramce, a nawet zawiesić rośliny. To także świetne miejsce na montaż dodatkowego oświetlenia, zwłaszcza w postaci taśm lub listew LED, a także okna dachowego, które rozjaśni wnętrze i zapewni dostęp do zdrowego dla oczu światła dziennego.