drewniana szafka rtv.jpg

Drewniana szafka rtv - elegancja i funkcjonalność

Author: Posted:

Od kilkudziesięciu lat telewizor stanowi centrum salonu. Jednak, aby móc jak najbardziej

cieszyć się tymi wszystkimi chwilami przed telewizorem - ważne jest nie tylko posiadanie wymarzonego smart TV, ale także umieszczenie go w odpowiednio otoczeniu. Z tego powodu istotny jest wybór szafki pod telewizor.

Dowiedz się, które modele są dzisiaj najpopularniejsze, o jakich wymiarach należy pamiętać i jak dopasować szafkę TV do pomieszczenia.

Dopasowanie szafki pod telewizor - od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jeszcze przed wyborem modelu, jest wielkość telewizora, a co za tym idzie, wielkość szafki pod telewizor. Aby zapobiec niewłaściwym i nieeleganckim proporcjom - szafka pod telewizor powinna być dłuższa niż szerokość ekranu. Zawsze należy wziąć pod uwagę także wielkość samego pokoju, w którym stanie szafka.

Materiał wykonania szafki RTV - czym sugerować się przy wyborze?

Choć na rynku można dostać szafki pod telewizor wykonane z różnych materiałów, absolutnym liderem w tym obszarze jest drewno wysokiego gatunku. Jego ponadczasowa estetyka, jak również trwałość i naturalność zwykle zostawiają konkurencyjne materiały daleko w tyle. Co istotne do podkreślenia - w samych gatunkach drewna również można śmiało przebierać. 

Szafki RTV - jaki gatunek drewna warto wziąć pod uwagę?

  • Sosna - wybierz ten materiał, jeśli zależy Ci nie tylko na trwałości, ale i oryginalnym kształcie, gdyż łatwość obróbki tego drewna pozwala na jego wykorzystanie w nawet najbardziej fantazyjnych projektach.

  • Dąb - to propozycja dla osób ceniących szlachetny wygląd pomieszczenia. Jest to również jeden z najbardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia gatunek drewna.

  • Buk - meble wykonane z tego materiału zyskują na uroku wraz z upływem lat. To również solidny materiał.

Ważne! Nie zapomnij spojrzeć na styl wnętrza i paletę kolorów dominującą w otoczeniu. Chodzi również o kształt i wykończenie (wysoki połysk, naturalne, mat). Ignorowanie estetyki mebla może sprawić, że szafka TV nie tylko nie będzie pasować, ale wręcz może odwracać uwagę od tego co najważniejsze: obrazu na ekranie telewizora.

Stylowe szafki pod telewizor - dodatkowe wskazówki pomocne przy wyborze

Różnorodność szafek dostępnych na rynku, czego najlepszym wyrazem jest oferta PolanoMeble - pokazuje, że każdy może znaleźć dzisiaj mebel totalnie w swoim guście. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią możesz kierować się dowolnością przy dylemacie wisząca, czy też stojąca szafka. Jeśli jednak mowa o ograniczonym miejscu pod TV - jest szansa, że wariant wiszący będzie lepszym wyborem.

Pamiętaj też, że szafka RTV może być czymś więcej niż sprytnym sposobem na zamaskowanie kabli i multimedialnych akcesoriów. Wybierając wariant z dodatkowymi półkami lub szufladami zyskasz w pokoju dodatkowy mebel o funkcjonalnych właściwościach, który nie tylko ozdobi wnętrze, ale pozwoli na naprawdę wygodne przechowywanie asortymentu różnego rodzaju. To, co jest pewne: jeśli chodzi o szafki pod telewizor - jest w czym wybierać.