dlaczego warto wybrać meble drewniane.jpg

Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

Author: Posted:

Meble wykonywane z drewna są produktem alternatywnym w stosunku do mebli, które produkuje się z płyt wiórowych, które są klejone i pokrywane zewnętrzną okleiną o określonej kolorystyce i w odpowiednim wzornictwie. Te dwa typy mebli bardzo mocno się między sobą różnią, co można zaobserwować praktycznie gołym okiem w sytuacji, kiedy postawimy takie dwa meble obok siebie. Co wobec tego przemawia za tym, aby zdecydować się na drewno, a nie na masowo produkowane meble wiórowe? Dlaczego warto wybrać meble drewniane do swojego mieszkania? Tak naprawdę- powodów jest bardzo wiele!

Kompletowanie poszczególnych elementów wyposażenia w mieszkaniu 

Czasem chcielibyśmy pieczołowicie dobrać każdy z elementów wyposażenia do posiadanej przez nas przestrzeni, a czasem urządzając puste mieszkanie od A do Z chcielibyśmy wszystkie meble kupić naraz. Warto jednak pamiętać o tym, że im więcej czasu poświęcimy na przemyślenie naszej aranżacji tym większe mamy szanse na to, aby była ona nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. I tutaj pojawiają się największe zalety mebli drewnianych, które warto mieć na uwadze wybierając się do różnego rodzaju salonów meblowych bądź też wyszukując meble online. 

I. Meble drewniane charakteryzują się wysoką jakością, często są wykonywane na zamówienie i nie są produktem masowym. Ich wytworzenie wymaga więcej poświęcenia, większa jest też precyzja wykonywania poszczególnych detali w takich meblach. 

II. Drewno jest materiałem o dużej wytrzymałości- jest czymś naprawdę solidnym. Dlatego też meble z niego wykonane się nie wyginają, nie odkształcają, a półki nie łamią się pod nawet niewielkim ciężarem. To meble praktyczne, które można dopasować do swoich potrzeb i z których naprawdę będziemy zadowoleni. A w razie konieczności- drewno doskonale poddaje się renowacji i można nawet po wielu latach użytkowania odnowić drewniane meble w taki sposób, żeby wyglądały jak nowe. Nie jest to więc produkt jednorazowy, który trzeba będzie szybko wymienić na nowy. 

III. Wybór różnego rodzaju kolekcji mebli z drewna jest bardzo duży. Wystarczy tylko znaleźć salony meblowe, które specjalizują się właśnie w sprzedaży takiego asortymentu omijając sklepy, w których głównie sprzedaje się meble wiórowe. Możemy wybierać spośród różnych stylów takich mebli od klasyki po nowoczesność. Możemy zdecydować się na tradycyjną meblościankę, a mogą to być meble systemowe. Wybarwienie mebli może być białe, jasne, ale równie dobrze- ciemne czy nawet czarne. Decydując się na meble z drewna nasz wybór nie jest więc wcale w żaden sposób ograniczony. 

IV. Drewno jest materiałem ekologicznym i przyjaznym dla człowieka. W przypadku mebli drewnianych ograniczone do minimum zostaje wykorzystanie różnego rodzaju klejów. Drewno jest też cenione przez alergików, a co ważne w znacznie mniejszym stopniu przyciąga kurz. Działa kojąco na samopoczucie człowieka sprawiając, że wnętrze, w którym przebywamy jest przytulne i przyjazne. 

V. Drewno wyróżnia się swoją niepowtarzalną strukturą. To nie jest jedynie sama połać okleiny, na której jest nadrukowany jeden i ten sam, powtarzalny wzór. Tutaj mamy do czynienia z niesamowitą strukturą słojów, nerwami i sękami, których nie da się tak naprawdę w żaden sposób podrobić. To właśnie za tę niesamowitą strukturę i wygląd gotowych wyrobów meble drewniane są tak cenione i chętnie wybierane.